Temat: Dysk SSD.

Ma ktoś taki w swoim kompie? Jeśli tak, jak tam z płynnością d3 w porównaniu do dysków talerzowych 5400, 7200 rpm?

Zastanawiam się nad zakupem OCZ Vertexa 4 128Gb i nie wiem czy jest sens wydawać 500zł na takie cudo.

2

Odp: Dysk SSD.

Różnica będzie taka że na SSD nie będzie mulił kiedy pierwszy raz po uruchomieniu gry użyjesz waypointa, albo jakiegoś skilla.

Jakbyś się zdecydował to weź : Crucial M4 albo Samsung 830

3

Odp: Dysk SSD.

Właśnie tak się wahałem pomiędzy Crucial M4 a Vertexem 4 i stwierdziłem, że Vertex lepszy 5 lat gwarancji lepsze osiągi na nowym firmware i nie ma bugu poprzedników. Więc imo Vertex>Crucial. Chyba, że wiesz coś czego nie wiem tongue

4

Odp: Dysk SSD.

Ja tam wole sprawdzone i solidne rozwiązania, w dodatku cruciala można kupić za 400 zł, a samsunga za 500 zł. Przy takich cenach nie brałbym tego vertexa pod uwagę.

Tu masz test vertexa na nowym firmware:
http://www.tomshardware.com/reviews/ver … ,3245.html

5

Odp: Dysk SSD.

Osobiście posiadam Samsunga 830 i jestem zadowolony. Przez kilka miesięcy badałem rynek dysków SSD i Crucial M4 jest niezawodny ale zato wolny, jak mówimy o 128GB i mniejszych.
Co do Vertexa 4 się nie wypowiem, jak kupowałem swój to ledwo premiera była tych dysków wolałem nie ryzykować, ponieważ  kontroler Vertex 3 był straszny.
Sasmung 830 + oprogramowanie do optymalizacji dysku, Windowsa i updatey, to mi w zupełności zadowala.

6

Odp: Dysk SSD.

Wyrwałem ostatnio Samsunga 830 128GB za 400 zł

http://i.imgur.com/VkHgs.jpg

7

Odp: Dysk SSD.

Temat trochę stary, ale chyba aktualny na czasie nadal więc się wypowiem też. Już od dawna posiadam właśnie Samsunga SSD 830 128GB i jak dla mnie rewelacja. Jak ja kupowałem to jeszcze był wtedy najtaniej bo za 650zl smile. Nie żałuję kasy ani trochę. Nic złego od ponad 2 lat się nie dzieje. Komp start do windowsa (8) mam w 4,5 sekundy. Mam na nim system i wszystkie programy. Jako drugi Seagate 1TB NCQ. Współdziałają bardzo dobrze. Zapomniałem co to jest przycisk Reset na obudowie kompa. Wiadomo trzeba taki dysk dobrze eksploatować (odpowiednio zrobione partycje). Mimo tego, że na początku dyski SSD miały różne "bolączki" typu problemy ze sterownikami do tych dysków ja nie miałem żadnego problemu. Nic specjalnego instalować nie trzeba było. Używam go oczywiście w stacjonarce.

Jeśli ma ktoś jakieś problemy lub pytania dotyczące dziedziny informatyki można do mnie pisać pytać o różne kwestie gdyż na co dzień jestem informatykiem i mogę pomóc rozwiązać pewne wątpliwości i problemy na ile to możliwe drogą internetową.

8

Odp: Dysk SSD.

Teraz zakupiłem SSD Samsung 850 Pro 256GB 3D-VNAND
Nie ma jak na razie szybszego potworka SSD o pojemności 256GB
Niszczy wszystko swoją prędkością smile
+ 10 lat gwarancji

więcej chyba nie trzeba mówić smile

9

Odp: Dysk SSD.

W CD ACTION z kwietnia tego roku był test dysków SSD (http://darkwarez.pl/forum/ebooki/482035 … 015-x.html)